21.1 V = 125սմ3
FԱ = pհ g Vմ = 1000 . 10 . 125սմ3 = 1250000 Ն
21.3 V = 200մ3
FԱ = pհ g Vմ = 1,9 . 10 . 200մ3 = 2580 Ն
21.4 FԱ = 2,4 Ն
V = 300սմ3 = 300/1000000 = 0,0003 մ3
__________________________________
p – ?
p = FԱ / g . V = 2,4 / 10 . 0,0003 մ3 = 800 կգ / մ3
21.5 V = 108000սմ3 = 108000սմ3 / 1000000 = 0,0108 մ3
FԱ = pհ g Vմ = 1000 . 10 . 0,108 մ3 = 108 Ն